fbpx

Interakcje leków z suplementami i żywnością - praktyczne strategie w minimalizacji ryzyka i poprawie skuteczności farmakoterapii

Apteczne Wyzwania: Wirtualna Konferencja

Program

18:00 - 18.10

Powitanie uczestników i przedstawienie prelegentów

mgr farm. Katarzyna Pawłowska

18:10 - 18:30

Czego oczekują pacjenci w kontekście informowania o bezpieczeństwie stosowania leków? – omówienie wyników raportu

Marta Jasiewicz – CEO Smart Supplement

Przedstawienie wyników badań rynkowych odnośnie aktualnego stanu oraz oczekiwań pacjentów w kontekście informowania o potencjalnych interakcjach i działaniach niepożądanych w przypadku stosowania farmakoterapii oraz suplementacji w aptece

18:30 - 19:15

Interakcje leków z suplementami i żywnością

mgr farm. Konrad Tuszyński – Dyrektor ds. naukowych 3PG, Redaktor Naukowy Wydawnictwa Farmaceutycznego

Które interakcje leków z suplementami są faktycznie istotne? Co sprawia, że tak wiele leków musi być stosowane z posiłkiem, a inne tylko na czczo? Jak ocenić istotność kliniczną interakcji i czy można w tym zakresie ufać zapisom w ChPL? Dlaczego wiele interakcji może być wręcz korzystna w skutkach i od czego to zależy? Jak rodzaj posiłku (wysokobiałkowy, wysokotłuszczowy, bogaty w błonnik itd.) wpływa na wchłanianie leków? Co farmaceuta, dietetyk czy lekarz muszą wiedzieć o korzyściach i ryzykach łączenia leków z suplementami i żywnością? Na te i inne pytania odpowie ekspert Wydawnictwa Farmaceutycznego, redaktor pierwszego w Polsce praktycznego przewodnika po interakcjach leków dostępnych w krajowych aptekach.

19:15 -19:30

Wykład partnera

Marta Jasiewicz – CEO Smart Supplement

Jeżeli w tym samym czasie stosowane są 2 leki, już występuje klinicznie istotne ryzyko interakcji, jeśli jest ich więcej niż 7 – wystąpienie interakcji jest pewne, dlatego zawsze pytaj pacjenta o przyjmowane leki wydawane bez recepty i suplementy diety – to one mogą być kluczem do obserwowanych powikłań. Badania oraz wytyczne w zakresie bezpiecznej i efektywnej suplementacji, jednoznacznie wskazują na konieczność kompleksowej oceny farmakoterapii i suplementacji. Jak to zrobić w rozsądnym czasie?

Krótka prezentacja Smart Pharma Finder+ w akcji. Czyli jak można zyskać czas i precyzję w mapowaniu ryzyk związanych z holistyczną oceną farmakoterapii i suplementacji. 60 sekund to naprawdę mało, by uzyskać dostęp do danych i analiz, które są rozproszone po wielu źródłach danych.

Szkolenie z obsługi Smart Pharma Finder w warunkach desktop i mobile. Przejście przez ścieżki użytkowania analizatora interakcji oraz bazy wiedzy. Pogłębione omówienie zasobów danych Smart Supplement wraz z przyjętą metodologią.

Prelegenci

ORGANIZATORZY

Najczęściej zadawane pytania

Pokój zostanie otwarty dopiero o 18:00. Jeśli przed tą godziną widzisz plansze z nazwą i datą webinaru – wszystko w porządku, poczekaj na start spotkania.

Jeśli po 18:00 nadal widzisz tylko planszę z nazwą i datą webinaru, problem może wynikać z nieaktualnej wersji przeglądarki internetowej lub zbyt wolnego internetu. Odśwież stronę – jeśli to nie pomoże to otwórz link do spotkania w innej przeglądarce.

Jeśli widzisz prelegenta i prezentację, a mimo to nie słyszysz dźwięku, to kliknij TUTAJ. Znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Problemy braku dźwięku najczęściej rozwiązują następujące działania:

  • odświeżenie strony,
  • sprawdzenie ustawienia dźwięku na komputerze/telefonie i jego włączenie/odblokowanie,
  • otwarcie linku do webinarium w innej przeglądarce i upewnienie się, że jest to najnowsza wersja (zalecana przeglądarka to Chrome lub Mozilla),
  • sprawdzenie swojego połączenie z internetem (wymagane to min. 1 Mbps)
  • upewnienie się, że masz pozamykane inne programy/aplikacje.

Po zapisie na wirtualną konferencją otrzymałeś automatyczną wiadomość z linkiem do spotkania. Jeśli nie możesz znaleźć maila, otrzymasz link w dniu wirtualnej konferencji rano oraz na 15 min przed jej rozpoczęciem. W dniu konferencji po prostu kliknij link kierujący do wirtualnego pokoju, wpisz swoje imię i dołączysz do konferencji. Zrób to najlepiej 5-10 min przed rozpoczęciem spotkania. Pamiętaj, że ilość miejsc jest organiczna i o udziale decyduje kolejność dołączenia. 

Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu oraz dowolne urządzenie – tablet, telefon lub komputer. Jeśli korzystasz z komputera, upewnij się, że masz włączony dźwięk lub słuchawki.

Tak, ilość miejsc na wirtualne konferencje jest limitowana. Zapis jest równoznaczny z chęcią otrzymania linka dostępu – może się zdarzyć, że dane spotkanie wzbudzi duże zainteresowanie i nie wszyscy uczestnicy będą mogli dołaczyć. Dlatego polecamy kliknąć w link kierujący do webinarium na 10 min przed rozpoczęciem konferencji.

Nie, nie będzie możliwości późniejszego obejrzenia nagrania z konferencji. Zależy nam na interakcji, dlatego ważną częścią spotkania jest sesja pytań i odpowiedzi, która wymaga obecności w czasie rzeczywistym.

Nie, nie za udział w kursie nie będą przyznawane punkty edukacyjne. Zapewniamy jednak świetną dawkę wiedzy.

Tak, udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.