fbpx

Konferencja Inhalatory i choroby dróg oddechowych

Apteczne Wyzwania: Wirtualna konferencja

Program

19:00

Wykład 1: Substancje lecznicze w inhalatorach – jak działają, na co może skarżyć się pacjent i jak ograniczyć ryzyko efektów ubocznych?

Czym sie różni formoterol od fenoterolu? Jakie wskazówki przekazać pacjentowi stosujacymi sterydy wziewne? Na co skarżyć się może pacjent stosujący różne leki rozszerzające oskrzela? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi podczas pierwszego wykładu.

mgr farm. Konrad Tuszyński

19:20

Wykład 2: Jak farmaceuta może wspierać pacjentów z chorobami układu oddechowego

Czym właściwie jest POChP, jak obecnie leczy się astmę oskrzelową i w jaki sposób możemy wspierać pacjentów z tymi chorobami? Dlaczego tak ważne jest, aby farmaceuta zaangażowany był w monitorowanie pacjentów oraz instruowanie ich w zakresie stosowania inhalatorów? Wykład poprowadzi przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POChP.
dr n. med. Piotr Dąbrowiecki

20:20

Sesja pytań i odpowiedzi

Zadaj swoje pytanie o astmę, POChP, stosowanie inhalatora czy nebulizatora.
dr n. med. Piotr Dąbrowiecki

20.40

Wykład 3. Inhalacja i nebulizacja – jakie błędy popełniają pacjenci (wg polskich i zagranicznych badań) i jak ich instruować?

3PG (wcześniej grupa opieka.farm) w 2019 przeprowadziła ogólnopolski pilotaż opieki farmaceutycznej, a jedną z badanych usług był instruktaż obsługi inhalatora. Jak radzili sobie z nim farmaceuci, jak miało się one do wyników zagranicznych badaczy? Jak stosować inhalatory i na co zwrócić uwagę pacjentom? Wykład poprowadzi dyrektor ds. naukowy 3PG, kierownik pilotażu usługi Instruktaż prawidłowej obsługi inhalatora.
mgr farm. Konrad Tuszyński

Rejestracja

Rejestracja zamknięta, strona ma charakter archiwalny.

Prelegenci

Partnerzy konferencji

Partnerzy, media i organizacje wspierające

Organizator

Najczęściej zadawane pytania

Pokój zostanie otwarty dopiero o 18:00. Jeśli przed tą godziną widzisz plansze z nazwą i datą webinaru – wszystko w porządku, poczekaj na start spotkania.

Jeśli po 18:00 nadal widzisz tylko planszę z nazwą i datą webinaru, problem może wynikać z nieaktualnej wersji przeglądarki internetowej lub zbyt wolnego internetu. Odśwież stronę – jeśli to nie pomoże to otwórz link do spotkania w innej przeglądarce.

Jeśli widzisz prelegenta i prezentację, a mimo to nie słyszysz dźwięku, to kliknij TUTAJ. Znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Problemy braku dźwięku najczęściej rozwiązują następujące działania:

  • odświeżenie strony,
  • sprawdzenie ustawienia dźwięku na komputerze/telefonie i jego włączenie/odblokowanie,
  • otwarcie linku do webinarium w innej przeglądarce i upewnienie się, że jest to najnowsza wersja (zalecana przeglądarka to Chrome lub Mozilla),
  • sprawdzenie swojego połączenie z internetem (wymagane to min. 1 Mbps)
  • upewnienie się, że masz pozamykane inne programy/aplikacje.

Po zapisie na wirtualną konferencją otrzymałeś automatyczną wiadomość z linkiem do spotkania. Jeśli nie możesz znaleźć maila, otrzymasz link w dniu wirtualnej konferencji rano oraz na 15 min przed jej rozpoczęciem. W dniu konferencji po prostu kliknij link kierujący do wirtualnego pokoju, wpisz swoje imię i dołączysz do konferencji. Zrób to najlepiej 5-10 min przed rozpoczęciem spotkania. Pamiętaj, że ilość miejsc jest organiczna i o udziale decyduje kolejność dołączenia. 

Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu oraz dowolne urządzenie – tablet, telefon lub komputer. Jeśli korzystasz z komputera, upewnij się, że masz włączony dźwięk lub słuchawki.

Tak, ilość miejsc na wirtualne konferencje jest limitowana. Zapis jest równoznaczny z chęcią otrzymania linka dostępu – może się zdarzyć, że dane spotkanie wzbudzi duże zainteresowanie i nie wszyscy uczestnicy będą mogli dołaczyć. Dlatego polecamy kliknąć w link kierujący do webinarium na 10 min przed rozpoczęciem konferencji.

Nie, nie będzie możliwości późniejszego obejrzenia nagrania z konferencji. Zależy nam na interakcji, dlatego ważną częścią spotkania jest sesja pytań i odpowiedzi, która wymaga obecności w czasie rzeczywistym.

Nie, nie za udział w kursie nie będą przyznawane punkty edukacyjne. Zapewniamy jednak świetną dawkę wiedzy.

Tak, udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.