fbpx

Konferencja Stosowanie ziół i produktów roślinnych w praktyce farmaceuty

Apteczne Wyzwania: Wirtualna konferencja

Program

19:00

Otwarcie konferencji

mgr farm. Paweł Konrad Tuszyński – Dyrektor ds. Naukowych 3PG

19:05

Wykład 1: Jak dobrać odpowiedni lek roślinny dla pacjenta?

Czym właściwie jest standaryzacja i współczynnik DER? Jak porównywać między sobą różne leki roślinne? Czy leki te mogą być biorównoważne miedzy sobą? Kiedy polecić ekstrakt, a kiedy sproszkowany surowiec? Na te i inne pytania odpowie adiunkt z Zakładu i Katedry Farmakognozji Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum,

Dr n. farm. Agnieszka Galanty

19:45

Q&A 1

Sesja pytań i odpowiedzi.
 
Dr n. farm. Agnieszka Galanty

20:00

Wykład 2: Fitoterapia w świetle badań klinicznych

Skąd wiadomo, czy lek roślinny jest bezpieczny i skuteczny? Jak czytać monografię EMA i o czym ona nam mówi? Co to znaczy tradycyjne zastosowanie i które leki roślinne mają klinicznie potwierdzoną skuteczność? Kiedy warto polecać lek syntetyczny, a kiedy ziołowy? Na te i inne pytania odpowie Kierownik Katedry Farmakognozji GUMed,
 
Prof. dr hab. n. farm. Mirosława Krauze-Baranowska

20.45

Q&A 2

Sesja pytań i odpowiedzi.
 
Prof. dr hab. n. farm. Mirosława Krauze-Baranowska

Rejestracja

Prelegenci

Partnerzy konferencji

Partnerzy, media i organizacje wspierające

Organizator

Najczęściej zadawane pytania

Pokój zostanie otwarty dopiero o 18:00. Jeśli przed tą godziną widzisz plansze z nazwą i datą webinaru – wszystko w porządku, poczekaj na start spotkania.

Jeśli po 18:00 nadal widzisz tylko planszę z nazwą i datą webinaru, problem może wynikać z nieaktualnej wersji przeglądarki internetowej lub zbyt wolnego internetu. Odśwież stronę – jeśli to nie pomoże to otwórz link do spotkania w innej przeglądarce.

Jeśli widzisz prelegenta i prezentację, a mimo to nie słyszysz dźwięku, to kliknij TUTAJ. Znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Problemy braku dźwięku najczęściej rozwiązują następujące działania:

  • odświeżenie strony,
  • sprawdzenie ustawienia dźwięku na komputerze/telefonie i jego włączenie/odblokowanie,
  • otwarcie linku do webinarium w innej przeglądarce i upewnienie się, że jest to najnowsza wersja (zalecana przeglądarka to Chrome lub Mozilla),
  • sprawdzenie swojego połączenie z internetem (wymagane to min. 1 Mbps)
  • upewnienie się, że masz pozamykane inne programy/aplikacje.

Po zapisie na wirtualną konferencją otrzymałeś automatyczną wiadomość z linkiem do spotkania. Jeśli nie możesz znaleźć maila, otrzymasz link w dniu wirtualnej konferencji rano oraz na 15 min przed jej rozpoczęciem. W dniu konferencji po prostu kliknij link kierujący do wirtualnego pokoju, wpisz swoje imię i dołączysz do konferencji. Zrób to najlepiej 5-10 min przed rozpoczęciem spotkania. Pamiętaj, że ilość miejsc jest organiczna i o udziale decyduje kolejność dołączenia. 

Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu oraz dowolne urządzenie – tablet, telefon lub komputer. Jeśli korzystasz z komputera, upewnij się, że masz włączony dźwięk lub słuchawki.

Tak, ilość miejsc na wirtualne konferencje jest limitowana. Zapis jest równoznaczny z chęcią otrzymania linka dostępu – może się zdarzyć, że dane spotkanie wzbudzi duże zainteresowanie i nie wszyscy uczestnicy będą mogli dołaczyć. Dlatego polecamy kliknąć w link kierujący do webinarium na 10 min przed rozpoczęciem konferencji.

Nie, nie będzie możliwości późniejszego obejrzenia nagrania z konferencji. Zależy nam na interakcji, dlatego ważną częścią spotkania jest sesja pytań i odpowiedzi, która wymaga obecności w czasie rzeczywistym.

Nie, nie za udział w kursie nie będą przyznawane punkty edukacyjne. Zapewniamy jednak świetną dawkę wiedzy.

Tak, udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.