fbpx

Konferencja Schorzenia układu pokarmowego a praktyka farmaceuty

Apteczne Wyzwania: Wirtualna konferencja

Program

19:00

Wykład 1: Leki stosowane w chorobach układu pokarmowego – kiedy i co polecać, na jakie interakcje i działania niepożądane zwracać uwagę?

Co wydać przy zgadze: leki zobojętniające, inhibitor pompy czy famotydynę? Na jakie interakcje zwracać uwagę polecając leki z tych grup? Jak różni się siła działania poszczególnych związków i co o ich skuteczności mówią aktualne przeglądy systematyczne? Czy zachęcać pacjentów do odstawiania leków z grupy IPP, czy przeciwnie, zachęcać do ich stosowania, a jeśli tak, to kiedy? Jaka jest skuteczność popularnych preparatów „hepatotropowych” i kiedy ma sens ich rekomendowanie? Na te i inne pytania odpowie redaktor podręcznika Schorzenia układu pokarmowego. Farmakoterapia dolegliwości i chorób przewlekłych,

mgr farm. Paweł Konrad Tuszyński – Dyrektor ds. Naukowych 3PG

19:45

Q&A 1

Sesja pytań i odpowiedzi.

mgr farm. Paweł Konrad Tuszyński – Dyrektor ds. Naukowych 3PG

20:00

Wykład 2: Częste problemy gastroenterologiczne – jak może pomóc farmaceuta?

Jak może wyglądać współpraca farmaceuty z lekarzem w temacie schorzeń układu pokarmowego? Co według gastroenterologia farmaceuta powinien rekomendować pacjentom w wybranych dolegliwościach, od powszechnie występujących jak zgaga czy biegunka, po choroby przewlekłe takie jak IBS czy Choroba Leśniowskiego-Crohna? Jak prowadzić wywiad z pacjentem cierpiącym na problem ze strony układu pokarmowego? Kiedy można polecić preparat bez recepty, a kiedy skierować pacjenta na konsultację lekarską? Tymi zagadnieniami zajmie się specjalista w dziedzinie gastroenterologii i pediatrii.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht

20.45

Q&A 2

Sesja pytań i odpowiedzi.
 
Prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht

Rejestracja

Prelegenci

Partnerzy konferencji

Partnerzy, media i organizacje wspierające

Organizator

Najczęściej zadawane pytania

Pokój zostanie otwarty dopiero o 18:00. Jeśli przed tą godziną widzisz plansze z nazwą i datą webinaru – wszystko w porządku, poczekaj na start spotkania.

Jeśli po 18:00 nadal widzisz tylko planszę z nazwą i datą webinaru, problem może wynikać z nieaktualnej wersji przeglądarki internetowej lub zbyt wolnego internetu. Odśwież stronę – jeśli to nie pomoże to otwórz link do spotkania w innej przeglądarce.

Jeśli widzisz prelegenta i prezentację, a mimo to nie słyszysz dźwięku, to kliknij TUTAJ. Znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Problemy braku dźwięku najczęściej rozwiązują następujące działania:

  • odświeżenie strony,
  • sprawdzenie ustawienia dźwięku na komputerze/telefonie i jego włączenie/odblokowanie,
  • otwarcie linku do webinarium w innej przeglądarce i upewnienie się, że jest to najnowsza wersja (zalecana przeglądarka to Chrome lub Mozilla),
  • sprawdzenie swojego połączenie z internetem (wymagane to min. 1 Mbps)
  • upewnienie się, że masz pozamykane inne programy/aplikacje.

Po zapisie na wirtualną konferencją otrzymałeś automatyczną wiadomość z linkiem do spotkania. Jeśli nie możesz znaleźć maila, otrzymasz link w dniu wirtualnej konferencji rano oraz na 15 min przed jej rozpoczęciem. W dniu konferencji po prostu kliknij link kierujący do wirtualnego pokoju, wpisz swoje imię i dołączysz do konferencji. Zrób to najlepiej 5-10 min przed rozpoczęciem spotkania. Pamiętaj, że ilość miejsc jest organiczna i o udziale decyduje kolejność dołączenia. 

Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu oraz dowolne urządzenie – tablet, telefon lub komputer. Jeśli korzystasz z komputera, upewnij się, że masz włączony dźwięk lub słuchawki.

Tak, ilość miejsc na wirtualne konferencje jest limitowana. Zapis jest równoznaczny z chęcią otrzymania linka dostępu – może się zdarzyć, że dane spotkanie wzbudzi duże zainteresowanie i nie wszyscy uczestnicy będą mogli dołaczyć. Dlatego polecamy kliknąć w link kierujący do webinarium na 10 min przed rozpoczęciem konferencji.

Nie, nie będzie możliwości późniejszego obejrzenia nagrania z konferencji. Zależy nam na interakcji, dlatego ważną częścią spotkania jest sesja pytań i odpowiedzi, która wymaga obecności w czasie rzeczywistym.

Nie, nie za udział w kursie nie będą przyznawane punkty edukacyjne. Zapewniamy jednak świetną dawkę wiedzy.

Tak, udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.